Vytvoření Centra umělé inteligence v onkologii

29. 4. 2021

Od července 2020 byla diskutována myšlenka vytvoření platformy zabývající se aplikacemi umělé inteligence v onkologii, a to hlavními relevantními institucemi v Brně: Masarykovou Univerzitou se silnou expertízou v umělé inteligence a jejími biomedicínskými aplikacemi, Masarykovým onkologickým ústavem jako unikátní nemocnicí specializovanou na onkologii, oběma fakultními nemocnicemi umístěnými v Brně (Fakultní nemocenicí Brno a Fakultní nemocnicí u Svaté Anny) a firmou DCB Actuaries and Consultants jako průmyslovým partnerem se zaměřením na sektor zdravotnictví. Motivací bylo využít expertízy v dané oblasti a pozvednout výzkum na novou úroveň zintenzivněním dialogu mezi klíčovými výzkumnými skupinami ústícím v nové myšlenky a společné projekty. Myšlenka vytvoření takovéto platformy byla rovněž podpořena Magistrátem města Brna. Nakonec bylo dosaženo konsenzu vytvořit tuto platformu během jara 2021.

Přehled všech článků